היערכות למעבר דירה

מעבר דירה יכול להיות תהליך מאוד מרגש, המשקף התחלה חדשה ומרגשת רצופה בציפיות ותוכניות מבטיחות. אך לעיתים למרות שאנחנו בטוחים כי כיסינו את כל הסיבוכים האפשריים שעלולים לקרות עלולים להעלות אתגרים חדשים ההופכים את החוויה לפחות מהנה מכפי שחשבנו. לאחר כל התארגנויות האריזה והסידור ישנם עוד מספר דברים (פשוטים) שעליכם לדאוג להם לפני הגעתם של המובילים.

הפרמטרים להיערכות נכונה במעבר דירה:

כימות נפח החפצים

ראשית כל, לפני הגיענו אל יום מעבר הדירה עלינו לבצע בחירה של חברת הובלות דירה, לבחירה הנכונה כדאי לתאם ציפיות מול המוביל שלנו. המוביל ישאל אותכם מהי כמות הארגזים שיש ברשותכם ועליכם לשער באופן המדוייק ביותר את כמות הארגזים שברשותכם. חשוב מאוד לכמת את הרכוש שברשותכם באופן המדוייק ביותר משום שעל פי הנתון הזה חברת ההובלות בוחרת את המשאית עימה היא תגיע אליכם, וגם המחיר כמובן תלוי בכך גם כן. לעיתים ניתן לסגור את העסקה על ידי פגישה עם המוביל בביתכם ובאמעות רישום מסודר ניתן להגיע לכימות נפח החפצים שלכם באופן המדוייק ביותר.

בנוסף לכך, מומלץ לבדוק אם אותה חברת הובלות ביצעה בעבר הובלות דירה בסדר גודל כמו שלכם, זאת על מנת לא להתקל בהפתעה לא נעימה במהלך היום ולהבין כי חברת ההובלות לא מסוגלת להתמודד עם כל הארגזים שברשותכם.

הצעת מחיר

באותה שיחה טלפונית ו/או פגישה עם חברת ההובלות חשוב לקבוע על מחיר מפורט שיהווה התחייבות מצד חברת ההובלות שלא יהיו הפתעות מיותרות. בנוסף, יש לקחת בחשבון שנהוג לתת טיפ למובילים על כן דאגו לכסף זמין באותו היום של ההובלה.

אחריות חברת ההובלות

כיום נהוג להעניק אחריות על חפצים שעלולים להשבר או להפגע במהלך ההובלה, חשוב מאוד לבדוק את הנושא מול חברת ההובלות עוד בשיחה הראשונית מולו. אחריות מסוג זה יכולה להפחית ממכם לחצים רבים ואף לכסות אותכם במידה של הרס לחפץ יקר ערך.

הובלות קטנות אם כן הן שירות חשוב שאולי עולה כסף אך הוא שווה כל שקל שמשקיעים בו. אף אחד לא מעוניין לראות כיצד ניסיונו המיותר לחסוך כמה שקלים עלה בסופו של דבר בכך שפריט חשוב נשבר במהלך העברה לא מקצועית. הדבר יכול להיות לא רק כזה שמציג נזק כספי אלא שהוא גם יכול להיות מתסכל מאוד.

בחירת שעת הובלה

מומלץ להזמין את המובילים בשעות הבוקר המוקדמות, כך שהדירה שלכם תהיה הראשונה בלוח הזמנים של חברת ההובלה, וכך תבטיחות לעצמכם מובילים רעננים ועיכובים מיותרים.

מציאת חנייה

מציאת מקום חנייה עלול להיות מאוד מתסכל במיוחד במקומות עמוסים ו/או במרכז הארץ. על כן, מומלץ עוד בשעות הבוקר למצוא חנייה ולתפוס אותה באמצעות בלוקים או כל דבר אחר שיכול לעזור.

עוד מעולם הובלות

במקרים רבים הובלה של דירה יכולה להיות עניין של מה בכך ולכן אף אחד מאתנו לא מרגיש שהוא צריך לעבור 7 מדורי גיהינום בכדי שכל התכולה של דירתו תעבור בצורה מושלמת לדירה החדשה. אך לעתים יש גם מקרים שבהם פריטים שונים נעלמו להם או נשברו בעת העברה לא מקצועית של מובילים לא איכותיים.

כל מי שעובר דירה רוצה לדעת במאת האחוזים ששירות של הובלות דירה שמוצע לו הוא כזה שיאפשר לו לישון בשקט ולדעת שכל התכולה תגיע למקומה החדש במהירות אך גם בזהירות כמובן. לא נעים לראות כיצד תמונה אישית ששמרנו עליה זמן רב או כסא שכל כך אהבנו לא הצליח לעבור את ההעברה בשלום.