טיפים בנושא הובלות דירה קטנות

בין אם אתם מעבירים את כל תכולת הבית שלכם ממקום אחד למקום אחר או זקוקים לעזרה בהובלה של כמה פריטים קטנים, חברות ההובלה בארץ ישמחו להציע לכם את שירותיהן ולגבות על כך סכומי כסף לא מבוטלים. ידע מוקדם מאפשר לנו לבחור בקפידה מבין חברות ההובלה הרבות כל כך את זו שתציע לנו את ההצעה הטובה ביותר וגם את השירות הטוב ביותר.

גם כאשר מדובר בהובלות קטנות של כמה פריטים אחדים, חשוב שנבצע את הבדיקות הרלוונטיות. המומחים שלנו להובלות קטנות וגם גדולות בחרו עבורכם כמה טיפים מנצחים שיעזרו לכם לעבור כל הובלה בשלום:

בואו נגדיר מהי הובלה קטנה

לפני הכל חשוב מאד להבין מהי בעצם הובלה קטנה עבור חברות ההובלה. הובלה קטנה היא הובלה של כמה פריטים ממקום אחד למקום שני. בדרך כלל מוביל יתייחס להובלה כלשהי כהובלה קטנה כאשר מדובר בפריטים בודדים שאינם מצריכים כלי רכב גדול, מנופים ומספר עובדים גדול. גם פריט בודד כמו פסנתר או מקרר יכול לעתים להיחשב כהובלה גדולה בגלל שיש צורך במספר רב של מובילים כדי להוריד אותו ולהעמיס אותו על כלי הרכב. הובלה קטנה היא הובלה של חפצים שאינה מצריכה כלי רכב גדול, פועלים רבים ועבודה קשה מאד.

כיצד נקבע המחיר להובלה קטנה?

מחיר להובלה קטנה לא חייב להיות זול באופן מהותי מהובלה גדולה. רבים חושבים בגלל שמדובר בכמה פריטים בודדים, מחיר ההובלה ירד משמעותית. אך לצד מספר הפריטים ישנה גם התחשבות בנושא של המרחק בין מקום האיסוף של הפריטים ומקום ההורדה שלהם, משקל הפריטים והקושי לנייד אותם, זמן ההובלה, מספר הקומות, האם יש או אין מעלית וכדומה. אם אתם זקוקים להובלה קטנה של מספר פריטים בדקו מספר הצעות מחיר של מובילים שונים והקפידו לציין מראש את הפרטים הבאים: סוג הפריטים, מספרם, כיצד הם ארוזים, האם יש לפרק אותם, מהיכן אוספים ולאן מביאים ומתי צריכה להתבצע ההובלה. בנוסף, הסבירו על אופי ההובלה – האם יש מעלית, האם דרוש מנוף וכדומה.

טיפים לאריזה נכונה של פריטים קטנים

גם כאשר מדובר בכמה ארגזים, ברהיט מסוים או במכשיר חשמלי, חשוב לדעת שאריזה נכונה יכולה למנוע עוגמת נפש וכמובן נזק ברכוש. כאשר אתם רוצים להעביר מספר ארגזים ממקום למקום, דאגו לארוז את תכולתם היטב – אם מדובר בספרים, בחרו מספר ארגזים גדול יותר ופזרו את הספרים כך שלא יהיו כבדים באופן מהותי, כך שהם עלולים לגרום לפריקת הארגז ופתיחתו. משקל ספרים רב יכול ליצור נזק וגם להעלות את המחיר של ההובלה.

אם מדובר בכלי מטבח, ארזו כל כלי בנפרד, השתמשו במגבות, מצעים ושאר בדים כדי לעטוף את הפריטים, בנייר עיתון או בניילון בועות מתאים לאריזה. מכשירים חשמליים מומלץ לעטוף בניילון כדי למנוע פתיחה של דלתות במהלך ההובלה, גלגלו את חוטי החשמל והדקו אותם יחד כדי שלא יתפזרו לכל עבר ואם ישנם חלקים מתפרקים, ארזו אותם בנפרד.

בחירת חברת ההובלה

לצד בדיקת מחירים מתבקשת, בחירה של חברת הובלה צריכה להיעשות לפי כמה פרמטרים נוספים. בין השיקולים ההכרחיים צריך לבדוק נושא של ביטוח ההובלה ואחריות של המוביל על כל נזק שיקרה לפריטים, גם אם מדובר בפריטים קטנים מאד. חשוב לבדוק שהמוביל מגיע עם מספר מובילים מתאים כך שאם מדובר במספר פריטים בודד אך כאלו שדורשים מאמץ, לא תצטרכו לחכות לעזרה נוספת או לעזור בעצמם להוביל את הפריט. קבלו הצעת מחיר מסודרת בכתב והחליטו מראש על אופי התשלום, כולל על נושא הטיפים למובילים.