לקראת מעבר דירה – כל ההכנות להובלה מוצלחת

מעבר דירה הוא פרויקט ששואב מאיתנו אנרגיות לא מעטות, במיוחד אם מדובר במעבר לסביבה חדשה או לעיר מרוחקת.

כאשר אנחנו מתקרבים למועד המעבר, הגיע הזמן להתכונן ולהתחיל לחשוב על חברת הובלות טובה ומקצועית, על אריזת הבית ועל כל שאר הדברים שיהפכו את יום המעבר לקצת יותר קל עבורכם. כדי להקל על תקופת המעבר הזו ולעשות לכם סדר בראש, הנה כמה כללי ברזל להובלה מוצלחת.

בחירת חברת הובלות: הדבר החשוב ביותר בכל הקשור ליום המעבר הוא חברת ההובלה שאתם בוחרים לקחת. האיכות והמקצוענות של חברת ההובלות תקבע עד כמה יעבור יום המעבר הזה בשלום. לפני שאתם מתחילים לפנות לחברות הובלה רנדומליות, מומלץ מאד להתחיל מהמלצות של חברים ובני משפחה שהשתמשו בשירותיה של חברת הובלות והיו מרוצים מהשירות.

גם במקרה שאתם מקבלים טלפון ממכרים, חשוב שתבדקו היטב האם באמת מדובר במוביל מוסמך, האם הוא נותן אחריות על תהליך ההובלה והאם הוא מספק לכם הדרכה כיצד לארוז בצורה טובה את הבית. בנוסף, מוביל מקצוען הוא מי שמגיע לראות את הבית, בודק אילו חפצים הוא צריך לקחת ביום המעבר ורק אחר כך נותן הערכת מחיר. באתרי אינטרנט שונים תוכלו למצוא מידע על חברות הובלה רבות וגם לקבל הצעות מחיר נגדיות.

הכנה להובלה: אם בחרתם חברת הובלה מסוימת, מומלץ לשאול את החברה האם היא יכולה לספק גם שירות של פירוק או אריזה. חברות רבות מציעות היום את השירות הזה כדי להקל על לקוחותיהם ביום המעבר אך יותר מכך, להבטיח שהאריזה תהיה מתאימה להובלה בכלי הרכב של החברה. חשוב מאד לוודא שכאשר החברה מבצעת פירוק של הרהיטים היא מעניקה לכם אחריות על כל נזק שיכול להיות לתכולה בגלל פירוק לא נכון או הרכבה לא נכונה לאחר ההובלה. בנוסף, חשוב מאד לסגור על חוזה שיפרט את כל הפרטים הקשורים להובלה, את ההכנות להובלה, כל הציוד שיועבר והתשלום.

כדי לחסוך מקרה של עוגמת נפש בגלל הובלה שלא סגרנו את כל הפרטים לגביה, מומלץ מאד לסגור שעה ספציפית להובלה. הדבר הכי מומלץ הוא לסגור את שעת ההובלה כמה שיותר מוקדם בבוקר. הובלה מוקדמת תבטיח לכם התחמקות מפקקים וסיום של כל הרפתקת ההובלה מהר ככל האפשר. הובלה מוקדמת תשאיר לכם את רוב היום לסידור הבית החדש וכך תוכלו ללכת לישון במיטה שלכם מבלי להרגיש שבזבזתם יום שלם.

אריזה נכונה: כל חברת הובלות מקצוענית תוכל להדריך אתכם כיצד לארוז את הפריטים בבית בצורה נכונה. לאריזה נכונה יש גם חשיבות לבטחון הציוד במהלך ההובלה. למרות שבדרך כלל חברת ההובלות תציע לכם אחריות על הציוד, לכם יש אחריות להבטיח שהאריזה התבצעה בצורה הטובה ביותר.

אפשר למצוא היום ארגזים איכותיים שמשמשים בשביל אריזת תכולה טובה כמעט בכל החנויות לדברים לבית. מומלץ לא לבחור בארגזים שמצאתם ליד הסופרמרקט או ברחוב אלא לבחור ארגזים איכותיים. ישנן חברות הובלה שמאפשרות ללקוחות שלהם לקבל ארגזים טובים וחומרי אריזה אחרים. כאשר אתם אורזים את הארגזים הקפידו לכתוב על הארגז מה יש בו ולאן הוא מיועד, זה יקל עליכם לאחר פירוק ההובלה על ידי המובילים. אם תסמנו לאיזה חדר כל ארגז שייך המובילים יוכלו להניח את הארגזים בחדר וכך לחסוך לכם גרירה של ארגזים ממקום למקום. ארגזים שכוללים דברים שבירים סמנו באופן מיוחד.

סבלנות: יום המעבר הוא יום לא פשוט גם למי שכבר עבר כמה דירות בחייו, בחירה בחברת הובלות מקצועית, אריזה נכונה והרבה מאד סבלנות יובילו אתכם להרפתקה שפויה שתיגמר מהר.