כיצד מבקשים הצעת מחיר ממוביל?

כיצד מבקשים הצעת מחיר?

היום אפשר לפנות למספר מובילים בבת אחת דרך האינטרנט ולבקש הצעת מחיר על שירותי הובלות דירה כבר בטלפון או במחשב. השיטה הזו היא אמנם יעילה מאד כדי לעשות סקר שוק ולמצוא את המוביל המתאים ביותר למשימה ולתקציב שלנו, אבל מצד שני חשוב לדעת איך בדיוק לבקש את הצעת המחיר.

הפרטים הדרושים לתמחור נכון של הובלה הם: רשימת חפצים מדוייקת, שכוללת גם פרטים על כובדם של חפצים מסויימים, כמו מזנון בסלון או מערכת חדר שינה, מקרר או מכונת הכביסה. מספר ארגזים בהם אנחנו מובילים פרטים שונים הוא גם צריך להיות מדויק, כדאי תמיד לקחת הערכה גבוהה יותר של מספר הארגזים שיהיה לנו בסוף כדי שהמוביל לא יופתע ביום ההובלה וירצה להוסיף לנו במחיר. הכינו מראש רשימת מלאי של כל מה שאתם מובילים ומסרו אותה למוביל.

לצד כל הפריטים, חשוב לציין גם פרטים כמו המקום אליו אנחנו עוברים והמקום ממנו אנחנו יוצאים, כתובת מדויקת, תאריך מבוקש של הובלה ושעה מועדפת. צריך לציין האם יש בבניינים מעליות, האם מדובר בקומה גבוהה או נמוכה והאם יש דרך להשתמש במנוף במהלך ההובלה – פרט שיכול להקל מאד על חברת ההובלות. ככל שניתן יותר פרטים כך נוכל לקבל הצעת מחיר מדויקת יותר ולמנוע הפתעות.

ישנם מובילים שמגדילים ראש ומגיעים לפני ההובלה כדי לראות את הדירה ואת החפצים בה. זהו יתרון משמעותי כי אנחנו יכולים למנוע הפתעות גדולות במחיר ולקבל כבר במועד הזה הצעת מחיר מדוייקת מאד. בקשו מכל מוביל שאיתו אתם בקשר שיגיע לראות את הפריטים שדורשים הובלה לפני מועד ההובלה.

לבסוף, זכרו שמחיר ההובלה מעולם לא כולל גם את הטיפ למובילים, שאתם מחליטים כמה הוא יהיה. קחו בחשבון שכדאי לסיים את יום ההובלה בצורה טובה ולכן שמרו בתקציב סכום מסוים למובילים עצמם כטיפ. כאשר אתם שוקלים האם לקחת מוביל כזה או אחר בגלל מחיר, תוסיפו תמיד את סכום הטיפ להצעת המחיר.

לפני שחותמים

לפני שאתם מסכימים להצעת מחיר מסוימת של מוביל כלשהו, חשוב שתסכמו עוד פרטים כמו המועד המדויק של ההובלה, השעה בה מתחייב המוביל להתחיל את ההובלה, מספר הפועלים שיהיו ביום ההובלה, זמן משוער של סיום ההובלה וכדומה. עוד דבר חשוב שאסור לוותר עליו הוא אחריות לפריטים בזמן ההובלה. בדרך כלל מובילים מחוייבים לתת ביטוח כלשהו ואחריות על ההובלה עצמה ואם משהו קורה לפריטים בזמן ההובלה, המוביל יהיה חייב לפצות את הלקוח.

גם את הנושא הזה חשוב לכלול בהצעת המחיר כך שאם ייגרם נזק לאחד הארגזים או לריהוט לא נרגיש שרימו אותנו ונוכל לקבל את הפיצוי ההולם. סיכום בכתב של כל הפרטים האלו יעזור לנו לעבור את יום ההובלה בקלות ועם התחושה הבטוחה שיש לנו על מי לסמוך עם הפריטים החשובים לנו. בשביל השקט הנפשי שלכם וגם בשביל למנוע הוצאות כספיות משמעותיות ומפתיעות, סכמו את הצעת המחיר מראש.